Google Authenticator

Přihlášení pomocí aplikace Google Authenticator - aneb už si nemusíte pamatovat heslo.

Majitelé chytrých telefonů s operačním systémem Android mohou nyní pro přihlášení do Klubka použít aplikaci Google Authenticator. Do přihlašovacího formuláře místo hesla zadají speciální kód z autentikátoru.

Po instalaci aplikace Authenticator do mobilu je potřeba do ní přidat účet pro přihlašování do Klubka. To lze udělat dvěma způsoby:

1. Naskenovat QR kód připravený na straně Klubka Google Authenticator.
  2. Odesláním SMS s textem "CODE" na SIM kartu Klubka a zápisem odpovědi do aplikace.

Doporučuji použít první způsob přidání s QR kódem. Je jednodušší. Vyžaduje ale, abyste se do Klubka nejdříve přihlásili.

Druhý způsob přes SMS je trochu složitější, ale zato nevyžaduje přihlašování a dokonce ani součinnost s vaší e-maliovou schránkou. Ta do této doby byla nezbytnou podmínkou k přihlášení. Nyní stačí, aby v Klubku bylo zapsáno jen číslo vašeho mobilního telefonu.

Instalace aplikace Authenticator

Jděte na Google Obchod Play:

Zadejte název aplikace Authenticator:

Nainstalujte si aplikaci:

Přidání účtu naskenováním QR kódu

Přihlašte se do klubka a jděte přes menu Můj profil na stranu Nastavit přihlášení přes Google Authenticator

V aplikaci klikněte na ikonu Přidat účet.

Vyberte v menu položku Skenovat čárový kód:

Naskenujte QR kód, který se vám zobrazuje na straně Google Authenticator:

Od této chvíle se můžete přes aplikaci přihlašovat.

Přidání účtu přes SMS

Pošlete SMS s textem "CODE" na SIM kartu Klubka (+420 723 934 278).

Dostanete odpověď ve tvaru:

Tajný kód pro "username" je: SECRETCODE

Zkopírujte zprávu do schránky (podržte na ní chvíli prst).

V mobilu otevřte aplikaci Google Authenticator:

V aplikaci klikněte na ikonu Přidat účet.

Vyberte v menu položku Zadat klíč:

Vložte text sms do položky Název účtu. Pak vyberte tajný kód - podržte na něm prst a pak vyberte v menu Kopírovat.

Klikněte na položku Váš klíč a vložte do ní kód. (Podržte na položce prst a pak vyberze z menu Vložit.)

Upravte název účtu tak, abyste tam měli uživatelské jméno, abyste si jej nemuseli pamatovat, a pak účet uložte kliknutím na tlačítko Přidat. Pozor! Typ účtu musí být typu Na základě času. Tato hodnota je přednastavena jako výchozí.

Od této chvíle se můžete přes aplikaci přihlašovat.

Varování

Pozor! Tajný klíč nikomu nesdělujte. S jeho znalostí je možné se na váš účet přihlásit. V případě ztráty nebo zcizení mobilu s autentikátorem je potřeba na straně Google Authenticator vygenerovat nový kód.

Zpracoval:
Zdeněk Böhm; 8. 12. 2018;